Ići dole

Partizan 2007/08 - Page 3 Empty Re: Partizan 2007/08

Počalji od RamaPFC Čet 6 Mar 2008 - 3:19

Sijena pala u grotlu Pionira

Košarkaši Partizana pobedili su italijansku Sijenu 78:75, u četvrtom kolu Top 16 faze u Evroligi. "Crno-beli" sada u grupi D imaju polovičan skor posle četiri runde, a u narednom kolu gostuju Efes pilsenu. Najbolju utakmicu u dresu Partizana odigrao je plej Milton Palasio koji je meč završio sa 26 poena, četiri skoka i indeksom uspešnosti 33. Nikola Peković dodao je 16 uz sedam skokova, a Veličković i Kecman ubacili su po 10 poena.

Partizan 2007/08 - Page 3 103490908147cef69a87732463755552_big

U ekipi Sijene najbolji su bili Mekintajer i Eze sa po 16 poena.

Meč u Pioniru rešen je u izuzetno neizvesnoj završnici. Partizan je u poslednjih 10 minuta uspeo da stigne prednost protivnika od osam razlike iz 35. minuta, ali je u poslednjim trenucima umalo prokockao već dobijen meč. Ipak, tragičar u gostujućem timu bio je Šon Stonruk koji je pri vođstvu "crno-belih" 76:75 promašio dva slobodna bacanja.

Partizan 2007/08 - Page 3 65805230847cefff87d46e764359807_big

Trener Partizana Duško Vujošević počeo je sa petorkom Palasio, Tripković, Kecman, Veličković, Vraneš. Milton Palasio od samog starta nagovesio je sjajnu partiju. Posltigao je prva četiri poena za svoj tim (šest u prvoj deonici).

"Crno-beli" su na krilima njegove dobre igre zaigrali odlično, pre svega u odbrani, i u osmom minutu rezultat je bio 16:8 za domaćina. Ipak, na drugoj strani razigrao se Stonruk (dve trojke u prvoj četvrtini), i gosti iz Italije serijom 5-0 na prvi dvominutni odmor odlaze sa samo tri poena minusa 16:13.

Početkom druge četvrtine Šon Stonruk postiže još jednu trojku, a nakon poena Ilijevskog nešto kasnije Sijena je izjednačila (21:21). Bivši igrač Partizana u drugoj četvrtini igrao je odlično, i u 14. minutu Sijena je došla do prvog vođstva (24:23). Italijani su nešto kasnije serijom 6-0 došli do 34:29, ali Partizan je sa dve dobre odbrane, i tri slobodna bacanja na poluvreme odlazi sa samo dva poena minusa (34:32).

Gosti su i treću četvrtinu počeli bolje, i posle serije 10-0, u 28. minutu prvi put su došli do dvocifrene prednosti (52:41). Peković je bio jedini raspoloženi igrač u domaćem sastavu u tom periodu sa sedam poena, a Partizan je pred početak poslednje deonice imao sedam poena deficita (54:47).

FonetPoslednjih deset minuta počinje sa pet uzastopnih poena Partizana (54:52), i atmosfara u Pioniru u tim trenucima je kulminirala. Nalet domaćina ipak je odbio Kšištof Lavrinovič koji je postigao sedam od prvih devet poena svoje ekipe u poslednjoj četvrtini. Partizan je prvu trojku na utakmici postigao tek u 34. minutu (Palasio), a zatim je usledila još jedna Novice Veličkovića, i "crno-beli" su ponovo u igri (63:60 za goste).

Sijena je tada ponovo uzvratila, i serijom 5-0 se odlepila na visokih 68:60. Partizan je ove sezone puno puta pokazao da se nikad ne predaje, a tako je bilo i ovoga puta. "Crno-beli" postižu osam poena u nizu, i u poslednja dva minuta ulazi se sa nerešenim rezultatom (68:68).

Seriju "crno-belih" prekinuo je Mekintajer, ali je na to odgovorio Veličković trojkom, i Partizan je poveo 90 sekundi pre kraja. Po dva slobodna bacanja postižu Lavrinovič i Palasio, a Stonruk je pri vođstvu Partizana 73:72 promašio trojku. Na drugoj strani, Palasio je iz izuzetno teške pozicije poentirao za 75:72, a Sato je pogodio samo jedno slobodno bacanje.

Činilo se tada da će Partizan rutinski privesti meč kraju, ali je Kecman takođe pogodio samo jedno bacanje za 76:73. Fauliran je Mekintajer koji je oba puta siguran (76:75), a Veličković je tada pogrešio u izvođenju lopte (lopta pogodila u nogu Stonruka), i Sijena je iznenada dobila veliku priliku. U poslednjim trenucima fauliran je Stonruk koji je oba puta bio neprecizan i pubilika u Pioniru mogla je da odahne.

Počalji od blackwhite Čet 6 Mar 2008 - 12:39

Nagradno pitanje:Ko ima najbolju publiku na svetu!?

Počalji od Toja Pet 7 Mar 2008 - 0:58

EVO GA... konacno sam zavrsio... danas sam pravio ikonice partizana, potrudio sam se da ne budu mutne i koliko toliko sam uspeo :D

Ima 9 ikona sad vidite jel vam se svidja ako da, dajte neke predloge napravicu jos

Počalji od NukeR Pet 7 Mar 2008 - 2:14

sad idemo da jebemo tucima kevu u istanbulu, i onda da slavimo prolaz u cetvrtfinale evrolige!

ave Toja ave

Mi i Panatenaikos u pioniru odlucujemo..Panatinaikos sinoc pobedio Efes u Turskoj! dap 74-65

Počalji od blackwhite Sub 8 Mar 2008 - 12:59

..moguuce..u toliko sportova pobedjujemo i toliko puta da vise nemogu da pohvatak koga smo zadnjeg pobedili :D

..Mozda sto smo pobedili Vojvodinu u odbojci 3;2 look
blackwhite
blackwhite
Grobarcina

Počalji od blackwhite Sub 8 Mar 2008 - 17:23

Partizan-Smederevo 1:0 ... kraj...

Bravo crno beli..idemooooooo lagano ka tituli...znao sam da imamo najkvalitetniji tim u ligi ubedljivo...parni valjak ukljucio motore!!!!

look
Da ih hvalimo, ne možemo jer nisu zaslužili, da ih pljujemo nema smisla, naši su! Po svemu viđenom Partizan nije opravdao ulogu favorita, a pobeda ni po čemu nije zaslužena. Partizan je odigrao veoma loše, stvorio samo dve šanse (prva u 35. minutu kad je i pao gol, druga u 55. kad je Stjepanović sam izbio pred golmana, i traljavo šutirao). Sredina loša, napad još lošiji, a odbrana je pokazala da je šuplja ko švajcarski sir! Pravo je čudo da Smederevo nije postiglo bar jedan gol, a imali su najmanje 5-6 veoma dobrih, mada ne i stopostotnih šansi. uff

Na svu sreću i komšije su danas, i to sa igračem više u drugom poluvremenu, odigrale loše i izvukle samo jedan bod protiv Banata, pa je prednost sada 5 poena.

Partizan.net

==================================================================================

MSL: Crno-beli pamte tri boda, ne i igru
Subota, 8. mart 2008. 16:59

Fudbaleri Partizana još se nisu oporavili od teškog poraza u "večitom derbiju" i samo zahvaljujući sreći i lošem danu napadača Smedereva uspeli su da osvoje tri boda na svom terenu (1:0, strelac Nenad Đorđević).

Mnogi novinari pisanih medija pitali su se posle meča - koga proglasiti igračem utakmice u kojoj je Smederevo imalo najmanje pet, šest izglednih prilika, a od toga bar dve stopostotne. Zato i ovakav naslov, jer nije Partizan osvojio bodove, već ih je Smederevo izgubilo.

"Obećali smo da ćemo namučiti Partizan i to smo i uradili. Mislim da smo nezasluženo poraženi, već smo mogli da ostvarimo povoljniji rezultat. U prvom poluvremenu smo odlično parirali i primili smo gol posle glupog i nepotrebnog prekršaja...Ali to je fudbal. U odnosu na jesenji deo, sada igramo agresivnije i brže i verujem da će Smederevo izboriti opstanak", rekao je posle meča trener Smedereva Radmilo Ivančević.

Trener Partizana Slaviša Jokanović promenio je tim u odnosu na onaj koji je doživeo debakl protiv Crvene vezde. Darko Maletić i Ednmilson preseljeni su na klupu, a Stevan Jovetić se neposredno pred duel sa Smederevom povredio. Priliku je od početka dobio Risto Lakić na poziciji desnog beka, ali je posle samo 20 minuta zamenjen, što je Jokanović obrazložio time da je lakić u petak imao lakši saobraćajni udes i da je zbog toga bio dekoncetrisan.

Do 35. minuta, Partizan je bio potpuno bezopasan, što se ne bi moglo reći za ekipu Smedereva, koja je najbolju priliku do tada imala u 10. minutu, kada je lob Nenada Mladenovića završio iznad gola, nesigurnog Darka Božovića.

Jedini gol na meču postignut je u 35. minutu. Najpre je Ivan Obradović srušen na obodu šesnasterca Smedereva. Zoran Tošić je centrirao, a Nenad Đorđević lavom zakucao loptu u mrežu Smedereva.

Do kraja prvog dela ponovo je Smederevo imalo dve dobre prilike. U 38. minutu Nemanja Đurović je šutirao preko gola, a 45. minutu i lukavi udarac kapitena Milorada Zečevića završio je pored mreže crno-belih.

Odmah u nastavku Smederevo je imalo još jednu veliku priliku. U 48. minutu lopta se bukvalno šetala kroz šesnaesterac Partizana, odbrana domaćina je bila indolentna, a i pravo je čudo kako je niko od fudbalera Smedereva nije ubacio u mrežu, iako je prolazila i na samo tri metra od Darka Božovića!

Jednu od retko dobrih akcija u ovom meču, Partizan je izveo u 55. minutu, kada je Slaven Stjepanović, koji je igrao pd prvog minuta, šutirao pravo u golmana Dejana Rankovića.

Poslednjih desetak minuta dešavalo se ono što se retko viđa na stadionu na Topčiderskom brdu - Partizan se branio kako je znao i umeo, a prekidi su ponovo bili bolna tačka crno-belih. Srećom po njih, ovaj put nekažnjena.

Dakle, Partizan je od ekipe koja igra najlepši fudbal kao igračka "Transformes", postao ekipa koja ne pravi akcije, deluje smušeno u defanzivi, srednji red bez prave ideje. Mnogo jke rada pred Jokanovićem.

"Smederevo nas je stvarno namučilo! Prošla nedelje nam nije bap bila laka, ali eto, nekako smo uspeli da se konsolidujemo i osvojimo tri boda", rekao je Jokanović i potom potvrdio ono što je i oko 3.000 gledalaca videlo svojim očima: "Bodove smo osvojili požrtvovanošću, više nego kvalitetom".

Jokanović za sada ne vidi spas za lošu igru odbrane u prekidima, iako je dodao da se na tome radilo. Na meču protiv Smedereva dešavalo se da Lamin Dijara, kao igrač odbrane, interveniše i otklanja opasnost od svog gola!

Trener Partizana veruje da će njegov tim ipak biti bolji. "Pred nama je dosta rada. Znam da publika želi više, da vidi drugačiji Partizan, ali i ekipa i ja to želimo. Zato sam uveren da će Partizan izgledati bolje kako vreme odmiče".

Mnogo bolji od svojih igrača, bili su navijači Partizana, koji su sa južne tribine sve vreme pružali podršku. Iako ih poraz u derbiju sigurno mnogo više boli, izgleda da su ga oni pre zaboravili, nego fudbaleri u crno-belim dresovima.

Grobari su otpevali i najnoviji "hit" posvećen nekadašnjem generalnom sekretaru crno-belih Žarku Zečeviću sa kojim su "u ratu" više godina. "Nemoj da budeš svedok-saradnik, ni u ludilu nemoj, Zeko, nemoj da budeš svedok-saradnik", na melodiju pesme "Riblje čorbe" - "Nemoj da ideš mojom ulicom": XD

dok zivim klicacu njemu,volim te PARTIZANE

Ja volim partizana i svakog novog dana kucace srce moje za crno bele boje!

Fudbaleri Partizana podržali studente u severnoj Mitrovici

Podršku studentima u severnoj Mitrovici, koji od 18. februara protestuju zbog nezavisnosti Kosova, danas su dali predstavnici svih generacija beogradskog Fudbalskog kluba Partizan.

Doskorašnji reprezentavac Srbije Zoran Mirković rekao je na Trgu braće Milić da su studenti zaslužili podršku zbog svoji svakodnevnih protesta.

"Došli smo da vas podržimo i doći ćemo kad god budemo želeli, jer dolazimo u svoju kuću i u svoju zemlju", rekao je Mirković.

Predsednik Komiteta za zaštitu ljudskih prava iz Bugarske Velko Vlkanov kazao je da je došao u Mitrovicu kako bi i tu kazao da je "Kosovo Srbija i Srbija Kosovo".

Vlkanov je učesnicima skupa preneo pozdrave iz Bugarske i dodao da tri četvrtine Bugara podržava "pravednu borbu Srba za očuvanje Kosova".

On je pozvao Srbe da budu jedinstveni i čvrsti i izrazio uverenje da će uspeti u borbi za Kosovo.

Most na Ibru za vreme protesta obezbeđivali su pripadnici KPS srpske nacionalnosti.

Novi protest zakazan je za sutra u 12.44.